گوگل مپ یکی از سرویس های گوگل است که با استفاده از آن می توان بر روی نقشه جستجو کرد. اگر کسب و کارتان دارای دفتر و یا فروشگاه است، می توانید مشخصات خود را در گوگل مپ ثبت کنید تا برای جستجوهای نقشه ای هم کسب و کارتان در جستجوها نمایش داده شود. سئو جستجوهای نقشه ای به شما کمک خواهد کرد تا در لیست کسب و کارهای جستجو شده در گوگل پیدا شوید.
برای مثال فرض کنید کسی به دنبال یک کافی شاپ خوب در اطراف محله فاطمی تهران است، شما نیز دارای یک کافی شاپ در یکی از خیابان های فرعی اطراف آنجا هستید اما چون در این خیابان فرعی هستید طبیعتا کمتر دیده خواهید شد. اما می توانید به راحتی با سئو جستجوهای نقشه ای در جستجوی کافی شاپها در گوگل مپ دیده شوید و مشتریان بیشتری کسب کنید.

 

مزایای بهینه سازی سایت/سئو جستجوهای نقشه ای

روزانه افراد زیادی از جستجوی نقشه ای برای پیدا کردن محل و آدرسی خاص استفاده می کنند. حال اگر شما کسب و کارتان را در این سرویس ثبت کرده باشید، در جستجوهایی که در نزدیکی محل شما صورت می گیرد، کسب و کارتان نمایش داده خواهد شد و افراد بیشتری نام تجاری شما را مشاهده خواهند کرد. این موضوع می تواند بر روی برندسازی موثر باشد.

مزیت دیگری که این کار به همراه دارد؛ بهبود سئو محلی سایت است. بیشتر افراد تمایل دارند که از محصولات خود را از نزدیک‌ترین فروشگاه تهیه کنند و برای این کار از جستجوی محلی استفاده می کنند. بنابراین اگر کسب و کار خود را در این سرویس ها ثبت کرده باشید می توانید از این بستر برای یافتن مشتریان جدید استفاده کنید.

در نهایت بهینه سازی سایت/سئو جستجوهای نقشه ای می تواند بر روی سئو سایت نیز موثر باشد. در صورتی که ‌وب‌سایت و محل کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کرده باشید، به هنگام جستجوی نام تجاری شما در گوگل نقشه مربوطه در ستون کناری مقابل نتایج نمایش داده خواهد شد.